İmplant Uygulama

Kök Ekme Yöntemi

İmplant Uygulama

Sakarya İmplant Uygulama

İmplant eksik dişleri tamamlamak için çene kemiğine yerleştirilen bir tür vidadır, halk arasında kök ekme yöntemi olarakda bilinir.Yerleştirildikten sonra vücudun bir parçası haline gelir ve maksimum dayanıklılık gösterir.Klasik yöntemlerde total (bütün) dişsizliklerde yapılan protezlerde (halk arasında Damak olarak bilinir) yaşanan en büyük sıkıntı protezin oynamasıdır. Uygunlanan impalantlar ile bu problem tamamen ortadan kaldırılır. Kısmi dişsizliklerde ise komşu dişlere zarar vermeden sadece eksik bölgelere uygulanır.

Tedavi süresi ne kadardır?

Tedavi süresi implant uygulandıktan sonra alt çenede 2 ay üst çenede ise 3 ay kadardır. Daha sonra implantların üzerine ara parça konularak hastanın kullanacağı protez yapılır. Kemik tozu, blok halinde kemik uygulamaları (kemiğin hacminin, kalitesinin yetersiz olduğu durumlarda kullanılır) gibi bazı özel yöntemlerin kullanıldığı durumlarda süreç bir iki ay daha uzamaktadır. Sakarya 'da implant uygulamalarında Özel Donatım Diş Hastanesi olarak hizmetinizdeyiz.

Yaş sınırı var mıdır?

İmplant uygulamaları için erişkinlerde yaş sınırı yoktur. Genç bireylerde (bayanlarda 16-17 erkeklerde ise 18 yaş) kemik gelişimini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Lazer ile implant yapılır mı?

Laser yöntemi ile herhangi bir kesme işlemine gerek kalmadan implantın yerleştirileceği bölge açılıp implant uygulanabilir. Özel diş eti delici aletleri ile de bıçak dikiş kullanmadan implantlar uygulanabilir.

Ağrı hisseder miyim?

İmplant uygulamaları sırasında lokal anestezi ve sedasyon(halk arasında gülme gazı) yöntemi ile herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlem sonrası gerekli bakım ve ilaç uygulamaları sonrası ertesi gün işinize gidebilirsiniz.

Dişsiz kalmak istemiyorum aynı gün dişlerim takılır mı?

Kullandığımız özel implantlar sayesinde aynı gün geçici dişleriniz ile hayatınıza devam edebilirsiniz.

İmplantın düşme olasılığı nedir?

Tıptaki son gelişmeler sayesinde implantın başarı oranı yüzde 90’ın üzerindedir.

Zararı var mıdır?

Doku uyumlu titanyum metalinden elde edilen implantın vücuda herhangi bir zararı yoktur. Dünyada implant uygulamasından dolayı kanser olan tek bir vaka bile yoktur.

Call Now Buttonİletişime Geç!